درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

من سید حسین حسن پور هستم فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات. این سایت ماحصل مطالعات بنده در زمان کار روی پایان نامه ارشدم بود تا اینطور بتونم مطالب و آموزش هایی رو درباره یادگیری عمیق و هرچیزی که مرتبط با اون هست مثل ابزارهای یادگیری عمیق… که خودم خیلی طول کشید و سختی زیادی هم بخاطر نبود منابع و راهنمایی متحمل شدم و… در اختیار سایرین قرار بدم تا سایر دانشجوها و عزیزانی که قصد ورود به این حوزه رو دارن بتونن سریعتر به اصل تحقیقاتتشون برسن و زمان زیادی رو صرف یادگرفتن بدیهیات یا پیدا کردن منابع نکنند. (زمانی که ما تو این حوزه شروع بکار کردیم برخلاف زمان حال منابع خاصی وجود نداشت و هرکس میبایست پروسه طولانی و سختی رو برای فراگیری اصول و بعد چگونگی پیاده سازی و… رو طی کنه.) نکته مهم دیگه توجه به فرمایش رهبر عزیز انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی بود چرا که این حوزه دستاوردهای بسیار خوبی در کشورهای توسعه یافته بدست اورد که به همین منظور اون رو حوزه ای ایده آل برای کسب و کارهای جدید در کشور میکرد. اینها دلایل اصلی ایجاد این سایت هستند.
به هر حال، مدت کمی از تاسیس سایت نگذشت تا عزیزان دیگه ای که همزمان با هم در این حوزه فعالیت میکردیم با هم آشنا شدیم و اینطور گروه یادگیری عمیق ایران شکل گرفت.
گروه یادگیری عمیق ایران متشکل از سایت اصلی ، سایت پرسش و پاسخ و گروه تلگرامی هست که به همین نام توسط ما (گروهی متشکل از فارغ التحصیلان و دانشجویان مقطع ارشد و دکتری) اداره میشه. گروه یادگیری عمیق در تلگرام توسط دکتر سبک رو تاسیس و با همکاری محسن فیاض عزیز اداره میشد که بعدا گروه مدیران افزایش پیدا کرد. این گروه در ابتدا به منظور برقراری ارتباط با فعالین این حوزه از دانشجویان و اساتید داخل و خارج کشور تشکیل شد و بعد گسترش پیدا کرد. در حال حاضر ۸ نفر بعنوان مدیران گروه یادگیری عمیق و سایت پرسش و پاسخ به ایرانیان و پارسی زبانان عزیز در این حوزه کمک میکنند. مدیران این گروه از اولین کسانی هستند که آموزشهای یادگیری عمیق در کشور رو بصورت رایگان به سایرین تحت کنفرانسهای مختلف آموزش دادند و کماکان این مساله ادامه داره .
علاوه بر مدیران، اساتید بزرگوار دانشگاهی و محققان فعال این حوزه چه در داخل و چه خارج از کشور در گروه تلگرام ما عضو هستند و بطور خاص فعالیت دارند و به اشتراک گذاری دانش، مطالب روز و مشاوره به کسانی که سوال دارند میپردازند.

در زیر اسامی بخشی از عزیزانی که در گروه یادگیری عمیق ایران فعالیت دارند رو میبنید (این لیست بروز میشود: )

محمد سبک رو – فوق دکترای پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM)
زمینه تخصصی : یادگیری ماشین: (یادگیری عمیق -شبکه های عمیق مولد -شبکه های عمیق حساس به هزینه) – آنالیز ویدیو و پردازش تصویر
صفحه شخصی


محسن فیاض
کارشناس ارشد هوش مصنوعی و روباتیکز
پژوهشگر یادگیری ماشین و یادگیری ژرف در شرکت Sensifai


علی یونسی
MD PHD
علوم پزشکی تهران، استادیار
علوم بینایی، نوروساینس


محمد مهدی درخشانی
مهندس نرم افزار. دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی دانشگاه تهران
شبکه های عمیق و شبکه های عصبی کانولوشن و مدل های generative.


فرهود فرحناک
فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر از دانشگاه شهید بهشتی
کارشناسی علوم کامپیوتر شهید بهشتی
موضوع پایان نامه ارشد : پیاده سازی یک مدل مکالمه‌ای با استفاده از یادگیری ژرف.
فعال در زمینه پردازش متن و تصویر با استفاده از شبکه های عمیق.


علیرضا اخوان پور
مدرک: فارغ التحصیل کارشناسی ارشد، مهندسی نرم افزار، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
زمینه کاری ارشد: بازشناسی اشیاء مستقل از تغییرات، شناختی و مدل های محاسباتی
در حال حاضر: شبکه عصبی کانولوشنی، و یادگیری ژرف


محمد خالوئی
دانشجوی کارشناس ارشد هوش مصنوعی و روباتیکز
محقق و مشاور و پژوهشگر کارگروه کلان داده دانشگاه صنعتی شریف
حوزه پردازش و تحلیل اطلاعات با روش های نوین یادگیری بر بستر های کلان داده


اگر علاقه مند باشید میتونید مثل دوستان دیگمون که در سایت عضو هستن و مطلب به اشتراک میزارن، تو این سایت عضو بشید و تجربیات، آموزش و…  که فکر میکنید میتونه برای بقیه مفید باشه به اشتراک بزارید.

اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت های کاری(قدیمی) و تحصیلی من رو میتونید از صفحه linkedIn من بدست بیارید. در ضمن موضوع پایان نامه من دسته بندی اشیاء با استفاده از شبکه عصبی کانولوشن بود که خروجیش یک معماری بسیار سبک بنام SimpleNet بود که رکورد جهانی CIFAR10 رو بلطف خدا زد (بالاتر از VGGNet,ResNet,GoogleNetو…)درحالی که هم از لحاظ عمق و هم تعداد پارامتر و هم پردازشی بین ۲ تا ۲۵ برابر کمتر از معماری های برتر بود.از صفحه گیت هاب من میتونید به مدل ها دسترسی داشته باشید)

اگر میخوایید مطلب یا مساله ای رو با من در جریان بزارید میتونید از بخش تماس با ما و یا آدرس ایمیل Coderx7 at Gmail.com استفاده کنید. معمولا همون روز جواب میدم مگر اینکه اتفاق خاصی بیوفته و یا سرم خیلی شلوغ باشه.

در آخر هم امیدوارم با توکل بخدا در این مسیر همه عزیزان موفق باشن و این سایت و گروه هم بتونه به نحو احسنت در گسترش این علم نوین در کشور و بین همه فارسی زبانان عزیز مفید واقع بشه.